Global Poker Index: Schemion bytter med O'Dwyer ved Topp 10, Negreanu klatrer på listen

  • PokerNews redaksjonenPokerNews redaksjonen
Global Poker Index: Schemion bytter med O'Dwyer ved Topp 10, Negreanu  klatrer på listen 0001

Global Poker Index lanserer hver uke en oppdatert liste over de 300 beste spillere i verden ved bruk av en formel som regner ut spillernes resultater basert på de siste 6 måneders resultater. En fullstendig oversikt over finner man ved GPI sin nettside .

Topp 10 – 4. april , 2013

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
1Marvin Rettenmaier3173,850
2Michael Watson3045,690
3Philipp Gruissem2958,233
4Bertrand Grospellier2934,96-1
5Joseph Cheong2924,725
6Bryn Kenney2871,59-2
7David Sands2815,99-2
8Ole Schemion2692,589
9Jason Mercier2682,860
10Michael Mizrachi2669,60-3

Tyskeren Ole Schemion er inn blant dem ti beste etter han vant 2013 Lebanese Poker Tour Championship og spilte inn $201 206. Dette er Schemion tredje store seier siden September 2012 da han vant Partouche Poker Tour Main Event med $1 474 671 i premie og Masters Classics of Poker Main Event hvor han inkasserte $368 895. Han avluttet som nummer fire under $25 000 High Roller ved PokerStars Caribbean Adventure.

Nykommere

SpillerTotal GPI sumGPI Rangering
Benjamin Spindler1287,48204
Manuel Bevand1229,89226
Daniel Neilson1219,13230
Paul Testud1214,00232
Kevin Saul1209,42237
Jacob Bazeley1163,69259
Jan Suchanek1131,44272
Jose Ignacio Barbero1126,37276
Atanas Gueorguiev1123,65 
Barry Hutter1097,58293

Ut av listen falt Maria Ho, Ozzy Sheikh, JC Alvarado, Paul Lieu, Terrence Chan, Adam Geyer, Harrison Gimbel, Brandon Cantu, Dario Alioto og Jose Manuel Nadal.

Største klatrere denne uken

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
23Antonio Esfandiari2352,6131
24Daniel Negreanu2351,5373
95Jonathan Karamilikis1703,0671
118Oleksii Kovalchuk1590,3335
122Jeff Lisandro1565,37119
129Aaron Lim1547,24110
130Brendon Rubie1545,5754
180Sam Cohen1348,5931
215Anaras Alekberovas1273,2484
224Cesar Garcia1240,3157

Spilleren som klatret mest denne uken var Jeff Lisandro. Lisandro fikk to pengeplasseringer ved WSOP APAC og endte med to andre plasserved side event ved 2013 Aussie Millions. Både Daniel Negreanu og Antonio Esfandiari klatret på listen. Negreanu (24) vant WSOP APAC Main Event, mens Esfandiari (23) endte som boblemannen til finalebordet.

Største fall på listen denne uken

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
154Andrew Badecker1434,67-37
205Yevgeniy Timoshenko1285,86-51
208John Eames1279,96-40
216Casey Kastle1272,72-42
242Max Silver1200,90-55
248David Stefanski1193,54-51
260Hans Winzeler1163,14-43
273Justin Young1131,18-45
294Salman Behbehani1096,88-79
297Jake Cody1094,56-44

GPI Fantasy Poker Value Pick of the Week

Med lanseringen av GPI Fantasy Poker Manager hos Facebook, har PokerNews funnet noen gode utvalg av spillere.

Denne uken for den kommende EPT Berlin Main Event foreslår vi Calvin Anderson (46 760). Anderson er god verdi og og klarte finalebordet under Irish Open. Anderson har også tre topp-17 plasseringer fra WSOP 2012.

Sjekk ut hele topp 300 listen ved å besøke GPI sin nettside .

More Stories

Relaterte turneringer

Hva synes du?