Norgesmesterskapet i Poker 2013 - Heads Up

  • PokerNews redaksjonenPokerNews redaksjonen
Norgesmesterskapet i Poker 2013 - Heads Up 0001

Søndag startet den andre øvelsen under Norgesmesterskapet i Poker 2013 med Heads Up. 42 spillere til start, innkjøpet på €1 500 og en samlet premiepott på €58 800.

Rud Iversen - NM vinner Heads Up 2012
Rud Iversen - NM vinner Heads Up 2012

Tittelforsvarer Rud Iversen ble utslått i sin første kamo mot Mads Åmot og klarte dermed ikke å forsvare sin tittel fra 2012. Tidligere Main Event vinner fra 2006 og H.O.R.S.E vinner fra 2011 Jan-Erik "Inspecta" Sørensen vant sin første kamp mot Morten Hanitz og jakter sin tredje NM tittel.

Resultater og trekninger

Runde 1NavnVS Navn Vinner
1Ove Langmyr-Kim André TorsvikKim-André Torsvik
2Markus Garberg-Anders BergMarkus Garberg
3Preben Stokkan-Helge StjernvangPreben Stokkan
4Espen Uhlen Jørstad-Elisabeth HilleEspen Uhlen Jørstad
5Jan- Erik Sørensen-Morten HanitzJan- Erik Sørensen
6Anders Meli-Frode GerhardsenFrode Gerhardsen
7Petter Soli Berg-Yngve Hella SteenYnge Hella
8Stephan Kjerstad-Arnfinn SvartdalStephan Kjerstad
9Eirik Ruud Iversen-Mads ÅmotMads Åmot
10Anders Marstrander-Børge Dypvik Børge Dybvik

Følgene spillere fikk walk over fra Runde 1:
Andreas Høivold, Frode Fagerli, Jacob Sørensen, Johnny Lodden, Jon Arne Grønstad, Lars Erik Isaksen,
Magne Bø, Mari Thorud Olsen, Martin Riseng, Morten Klein, Pål Skønberg Løvik, Pål Strand Larsen, Roar Aspås,
Steffen Retterholt, Stian Martin Usterud, Tor Anton Welo, Torstein Berghei Gårdvik, Torstein Iversen, Vidar Furu Øie,
Ørjan Skommo, Øystein Bakke, Øystein Sæther

Runde 2NavnMotNavnVinner
1Pål Strand Larsen-Tor Anton WeloPål Strand Larsen
2Stian Martin Usterud-Torstein IversenStian Martin Usterud
3Vidar Furu Øie-Pål Skønberg LøvikVidar Furu Øie
4Andreas Høivold-Ørjan SkommoAndreas Høivold
5Jon Arne Grønstad-Steffen RetterholtJon Arne Grønstad
6Lars Erik Isaksen-Øystein BakkeLars Erik Isaksen
7Johnny Lodden-Kim Andre TorsvikKamp spilles mandag
8Espen Uhlen Jørstad-Morten KleinKamp spilles mandag
9Jan Erik Sørensen-Martin RisengKamp spilles mandag
10Markus Garberg-Frode FagerliKamp spilles mandag
11Preben Stokkan-Øystein SætherKamp spilles mandag
12Frode Gerhardsen-Mari Thorud OlsenKamp spilles mandag
13Yngve Hella Steen-Magne BøKamp spilles mandag
14Stephan Kjerstad-Roar AspåsKamp spilles mandag
15Mads Åmot-Torstein B. GårdvikKamp spilles mandag
16Børge Dybvik-Jacob SørensenKamp spilles mandag

Under hele NM finner du live oppdateringer hos www.donkr.com og www.gaminghill.com.

More Stories

Hva synes du?