NM i Poker 2013 Main Event dag 2 - 83 videre til dag 3

  • PokerNews redaktionen  - Theodor OlsenPokerNews redaktionen - Theodor Olsen
NM i Poker 2013 Main Event dag 2 - 83 videre til dag 3 0001

Fredag ble dag 2 av Norgesmesterskapet i poker Main Event spilt ned til 83 spillere. 482 spillere stilte til start, hvor Viliam Ovesen startet dagen som chip leder. Målet med Dag 2 for spillerne var å komme seg inn blant de144 som mottar pengepremier, hvor utbetalingen startet på €1 400 og videre oppover til €139 700 til vinneren.

Chipleder er Tor Ulvin med 1 624 000, mens Odd Erlend «OELoose» Jensen ligger som nr. 7 med 859 000 i chips etter dag 2.

Utover dagen og kvelden krympet antall spillere sakte men sikkert ned til den magiske grensen til pengeutbetaling. Regelen er den at dersom to spillere fra ulike bord skulle ryke ut samtidig, så deles 144. premien på €1 400. Dette var det som skjedde og følgene to spillere fikk €700 i premie hver.

Petter Karal fikk tildelt plass nr.144 og hånden hans utspilte seg slik:
Karal var all-in på river mot Jonas Gjelstad i en veldig stor pott hvor Karal hadde floppet huset, mens Gjelstad floppet fire like.

Bordet: {2-Spades}{9-Spades}{2-Hearts}{10-Diamonds}{a-Hearts}
Karal: {9-Clubs}{9-Hearts}
Gjelstad: {2-Diamonds}{2-Spades}

Ivar Kleive Vol fikk tildelt plass nr. 145 etter at han med {a-Hearts}{10-Diamonds} var all-in mot Gard Spjudvik som åpnet hånden til 15 000 fra tidlig pos. Midtpos. synte og Kleive gikk da all-in med 71 000 fra lille blinde (blinds:3 000/6 000). Spjudvik svarte med en all-in og fikk vekk spilleren i modpos. og heads-up viste Spjudvik opp: {q-Clubs}{q-Diamonds}

Bordet kom med {2-Diamonds}{7-Hearts}{6-Clubs}{4-Spades}{k-Diamonds} og Karal og Voll delte pengepremien for 144. plassen.

Her er bildet av hånden til Karal.
Her er bilde av hånden til Voll.

Info er hentet fra Live oppdateringen hos www.donkr.com

Dag 3 starter klokken 14:00 og de gjenværende 83 spilleren er sikret minst €2 135 i pengepremie. Blinde start er 6 000/12 000 + 2 000 i ante.

Live Stream fra Tv-bordet finner du her
Live oppdateringer finner du her

Premiestruktur Main Event 2013
1142 spillere til start med innkjøp på €800 gir en samlet premiepott på €822 240, hvor 144 plasser er betalt.

PlasseringPremie
1€139 370
2€82 140
3€53 445
4€34 945
5€19 325
6€16 035
7€13 570
8€11 510
9-12€9 865
13-16€8 220
17-24€6 580
25-32€5 755
33-40€4 935
41-48€4 110
49-56€3 700
57-64€3 290
65-72€2 880
73-80€2 465
81-88€2 135
89-96€1975
97-104€1 810
105-112€1 725
113-120€1 645
121-128€ 1560
129-136€ 1480
137-144€ 1400

Topp chips count etter dag 2

RangeringNavn Chips
1TOR ULVIN1 624 000
2BENGT JOHANSEN1 075 000
3NAVID ESLAH1 073 000
4JONAS GJELSTAD1 068 000
5ATLE ULRIKSEN934 000
6MORTEN ERIKSEN873 000
7ODD-ERLEND JENSEN859 000
8ESPEN WILLADS TORGERSEN837 000
9ERLEND MELSOM767 000
10MAGNUS OKSTAD SAKSENVIK751 000

Bordplassering og chips count til dag 3

RangeringNavnChipsBordSete
17KRISTIAN JOHNSEN58200021
26ANDREAS TOLLEFSEN FJELDAVLI51700022
32EVEN SØNSTERUDBRATEN38700023
75GEIR KAABY12400024
38SONDRE FJØRSTAD35500025
24EIRIK DI VITA JENSEN52000026
21KRISTOFFER SKOLEM53600027
     
19TOR ANTON WELO55300031
55ESBEN GÜNTHER26800032
46PÅL KRISTIANSEN32300033
62JAN-OLOF CAMBRANT19600034
28ASGEIR MICKELSON44600035
25ANDERS SMÅDAL51800037
16ROAR ASPÅS59600038
     
23HÅKON WÆRSTAD52700041
27ANDRE JORANGER46700042
40HENRIK GRAARUD33800044
50TROND RANDE28200045
47LISE HØYFORSLETT30400046
4JONAS GJELSTAD106800047
13GARD SPJUDVIK69300048
     
20KNUT ODDVAR SILSETH54000051
69HELGE EGELAND15300052
18ØRJAN SKARSTEIN56000053
53SIMEN DERÅS JACOBSEN27200054
6MORTEN ERIKSEN87300055
78HALVARD HAGESÆTHER11500056
81GRO BERIT WIIK6800057
9ERLEND MELSOM76700058
     
57THOMAS UDNESS24900061
70TERJE MARTIN STALSBERG15300062
49SIMON ANDRE SOLBERG28600063
31KIM YYOLF LILLEBY BJØRNSGÅRD39200064
77TROND ANDRAESSEN11700065
79THERESE GRØNSTAD11000066
14KNUT ARNE HANSEN63800067
35MORTEN NYGÅRD37800068
     
67THOR HJERTENES16200091
37HANS PETTER OFFERDAHL36000092
5ATLE ULRIKSEN93400093
44ESPEN BENJAMINSEN32700094
15RONNY FEYLING59600095
68ANDERS DANIELSEN16000096
73PATRIK ULVATNE14400097
51THOMAS MAUSETH27900098
     
82RONNY EIDEM52000101
3NAVID ESLAH1073000102
64JONAS WAGMAN183000103
2BENGT JOHANSEN1075000104
12ARNE KRISTIAN FALKENHAUG728000105
71SIGBJØRN MORTVEIT152000106
56ANDREAS KADDOUR262000107
58ØYSTEIN SANNES241000108
     
66KENNETH HEGGESTAD171000111
65BJØRN ARILD THORSTENSEN176000112
41DAVID KRISTIANSEN337000113
48RONNY VIK296000114
30BØRGE EIDE399000115
33GJERMUND HARKJÆR383000116
1TOR ULVIN1624000117
80ALEXANDER SIMONSEN87000118
     
29WISDOM CHIGAEMEZU OPARA409000121
43OLAV HAUGEN328000122
72THOMAS KARLSEN147000123
76STIAN FINCKENHAGEN120000124
61GEORG BEISKE207000125
36MIKAL HÅLAND360000126
60JOHAN STORSVEEN215000127
74SVEIN OLAV EIDSÆTER125000128
     
83THOMAS FOSTERVOLD37800131
54MICHEL STERK269000133
39BJØRGE STORFLOR353000134
34MAGNE UNHJEM382000135
8ESPEN WILLADS TORGERSEN837000136
10MAGNUS OKSTAD SAKSENVIK751000137
52BENJAMIN UKKESTAD274000138
     
22MONICA VAKA533000141
45HASNAIN SHAH325000142
42SIGMUND VIK329000143
59ROY ARILD SVENØY238000144
7ODD-ERLEND JENSEN859000145
11KÅRE SANDSMARK730000146
63STEIN SMITH193000148

Den offisielle rangeringsliste finner man hos www.donkr.no.
Følg Norgesmesterskapet i Poker på Twitter #pokernm, her finner man oppdateringer, kommentarer, bilder og mye annet som mange spillere benytter seg av.

Kilder til NM informasjon:
Twitter:#pokernm
www.donkr.com
www.gaminghill.com
www.side3.no
Live Stream

More Stories

Hva synes du?