Global Poker Index: "ElkY" like bak Mercier - Lodden ut av listen

  • Theodor JensenTheodor Jensen
Bertrand "ElkY" Grospellier

Hver uke lanserer Global Poker Index listen over de 300 beste live pokerspillere i verden. Listen er utregnet etter prestasjoner fra spillernes resultater fra de seks stk. seks måneders perioder. Jason Mercier beholder nok en uke ledelsen, men fra neste uke vil han mest sannsynlig gi fra seg første plassen. Sjekk ut hele listen hos GPI sin offisielle hjemmeside .

Topp 10 – 23. april, 2012

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
1Jason Mercier2,934.67--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,910.67--
3Sorel Mizzi2,670.68+4
4Eugene Katchalov2,551.10--
5Steve O'Dwyer2,385.82+1
6Shawn Buchanan2,366.95-1
7David "Doc" Sands2,343.87-4
8Mike McDonald2,332.84--
9Juha Helppi2,328.50+8
10Jonathan Duhamel2,288.28-1

Med sin seier ved €10 000 No-Limit Hold'em 8-Max Re-Entry i forrige ved EPT Berlin og €231 000 i premie, har Bertrand “ElkY” Grospellier kuttet ned forspranget Jason Mercier har hatt de siste ukene. Neste uke vil Grospellier overta ledelsen. Sorel Mizzi er inne blant topp 3 etter at han vant WPT Vienna €9 700 No-Limit Hold'em High Roller turneringen for €114 070. Steve O'Dwyer som ble nr. 3 i den turneringen rykket opp til en 5. plass ved GPI.

Nye spillere på GPI listen

Kevin Iacofano er tilbake på en 215. plass med sin 58. plass ved Main Event at EPT Berlin. Han etterfølges av 4. plass vinneren Mario Puccini som debuterer op 218. plass.

Nykommere

SpillerTotal GPI sumGPI Rangering *
Kevin Iacofano1,180.42215
Mario Puccini1,174.39218
Fabian Quoss1,148.89228
Will Molson1,131.57238
Marko Neumann1,117.61245
Konstantin Tolokno1,100.78256
Paul Lieu1,095.41262
Grant Levy1,084.63267
Agris Klaise1,084.59268
Torsten Brinkmann1,060.83279
Jasper Wetemans1,048.01284

Ut av listen denne uken ble Alex Debus, Chad Brown, Cristiano Guerra, Harrison Gimbel, Johnny Lodden, Manuel Bevand, Owen Crowe, Rumen Nanev, Sean Getzwiller, Tyler Bonkowski, og Yorane Kerignard.

Hvem klatrer og hvem faller denne uken?

Den som klatret høyest denne uken er EPT Berlin Main Event Champion Davidi Kitai. Som i mars måned var ute av listen. Kitai vil ikke forlate listen med det første.

Største klatrere

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
38Andrew Chen1,814.76+97
64Davidi Kitai1,644.16+167
93Yevgeniy Timoshenko1,533.66+133
117Heinz Kamutzki1,459.51+100
137Tristan Wade1,386.46+76
143Taylor Paur1,367.84+79
150Andrey Zaichenko1,339.10+116
151Ondrej Vinklarek1,329.63+107
163Kenny Hicks1,303.23+116
181Sebastian Winkler1,267.72+117

Største fall på listen

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
118Jean Thorel1,458.21-51
161Mustapha Kanit1,309.20-65
166David Bach1,299.49- 53
195Vojtech Ruzicka1,222.91-54
204Vitaly Lunkin1,201.23-70
210Michael Tureniec1,188.08-65
253Michael Benvenuti1,106.43-77
265Barny Boatman1,086.84-73
282Jake Bazeley1,052.89-74
285Mickey Petersen1,046.96-53

Hva skjer videre?

PokerStars og Monte-Carlo® Casino EPT Grand Final er i gang og €100 000 Super High Roller. Justin Bonomo vant den og vil uten tvil vende tilbake på GPI listen neste uke. Bertrand "ElkY" Grospellier avsluttet på tredjeplass og vil overta ledelsen fra Jason Mercier. Tobias Reinkemeier og Daniel Negreanu som avsluttet som nr 2 og 6, vil komme inn blant de 40 beste.

WPT Seminole Hard Rock Showdown Championship Event ble avsluttet på mandag og vil få en betydning for plasseringene neste uke.

Sjekk ut hele listen over de 300 beste pokerspillerne i verden hos GPI sin nettside . Mens du gjør det ta og følge GPI på Twitter og deres Facebook side .

More Stories

Hva synes du?