NM 2012: Rud Iversen vant Heads-Up - 70 spillere igjen til dag 3 Main Event.

  • Halvard O. PedersenHalvard O. Pedersen
NM 2012: Rud Iversen vant Heads-Up - 70 spillere igjen til dag 3 Main Event. 0001

Heads-Up finalen 2012

Erik Rud Iversen slo Henrik Tollefsen i Heads-Up øvelsen på fredag. Tollefsen vant som kjent Main Event i 2009, og har vist "begynt" å samle på andre plasser i NM sammenheng etter sin NM tittel i 2009. I 2011 tapte Tollefsen for Odd Erlend Jensen i Omaha og i år for Erik Rud Iversen.

I den aller siste handen i Heads-Up matchen fikk begge spillerne sine chips i midten før floppen.

Tollefsen: {A-Hearts}{8-Diamonds}
Rud Iversen: {A-Clubs}{10-Hearts}

Flopp: {2-Diamonds}{3-Clubs} {6-Clubs}
Turn: {10-Diamonds}
River: {4-Diamonds}

Rud Iversen dominerte kampen mot Tollefsen og tok hjem en fortjent seier, PokerNews gratulerer den nye Heads-up mesteren.

Bilde og kilde: www.donkr.com

Norgesmesterskap Main Event 2012 dag 2

Med ny deltager rekord på 1046 startende spillere var det 462 spillere som kom seg videre til dag 2, Først må PokerNews sende store gratulasjoner til Pokergeneralen Frode Fagerli for nok et NM med mange glade pokerspillere og er det noen som kan få NM på Norsk jord så er det Frode Fagerli.

Johnny Lodden ledet etter at begge dag 1 dagene var avsluttet med 270 000 og Team PokerStars proffen avsuttet dag 2 med på en tredjeplass med 995 000, bare slått av Lasse og Geir Ringstad 1 250 000 og 1 051 000 chips.

Pengeboblen sprakk på 105. plass og den uheldige spilleren var Kenneth Johansen som var all-in med {6-Diamonds}{9-Hearts} og fikk syn fra Maris Nitteberg med {A-Hearts}{6-Hearts}. Bordet endte {7-Diamonds}{7-Spades}{q-Clubs}, turn {9-Hearts} og river{k-Spades}. De gjennværende spillerne hadde etter denne handen sikret seg minst € 1 650. Etter at boblen sprakk begynte spillere å ryke ut som fluer.

Etter endt dag er det 70 spillere som er igjen av Main Event og disse er:

Chips count etter dag 2

(NB: Bord og sete nr er fra dag 2)

Rangering Spiller Chips Bord Sete
1Lasse Ringstad125000043
2Geir Ringstad105100054
3Johnny Lodden99500038
4Andreas Høivold95800058
5Jon Arne Grønstad85200035
6Jan Erik Sørensen850000138
7Alexander Faye-Schjøll849000113
8Kjell ove Furseth79900021
9Marius Stenfelt765000144
10Arne Jervell765000114
11Andreas Barstad75000024
12Joakim Rahmouni74000062
13Atle Agledal70600046
14steffen retterholt68900026
15André Bye Berg68300063
16Kenneth Heggestad649000145
17Christoffer Nilsen64800068
18Kim Soo Garmark64600065
19Lars Erik Austli63400027
20Morten Hanssen631000122
21Ståle Johnsen625000115
22Kim Yyolf Lilleby Bjørnsgård612000106
23Ivar Bruvoll Vamråk585000147
24stian underhaug54500064
25trond aanensen521000124
26Ove Stenberg519000101
27Vegar Røysum502000136
28Kristian Bredvei Kjøndal489000142
29Andreas Hagen470000125
30Jan Arild Karlsen423000137
31Roar Aspås405000112
32Fredrik Sørensen400000128
33Tom Arne Lilleng373000108
34Svein Olav Eidsæter36000025
35Odd-Erlend Jensen35900055
36gard spjudvik35300057
37Kim Haugerød Endsjø34200031
38Aleksander Lee Olsen338000132
39Alexander Simonsen334000141
40Rene Zimmermann297000105
41Thomas Syversen29600061
42Håkon Lunde283000131
43Terje Markhus270000118
44Jan Patrick Romero24500047
45Erlend Mattis Koppang244000107
46Eilert Eilertsen24100052
47Nils Kaldestad22900028
48Hans Marius Stokkenes22700037
49Petter Sætre223000127
50Per Christian Idsøe216000121
51Ketil Inge Hovdal20200044
52Havard Svensvoll193000123
53Per Egil Edvardsen19100022
54Pål Nyheim189000134
55Jomar Johansen18800041
56Hans Petter Secker171000104
57Wiggo Riis17100053
58Pål Espen Kristiansen16700066
59Henrik Kristiansen165000102
60Glenn Gabrielsen159000135
61Christian Stokkeland141000146
62Gjermund Bakken121000143
63Oskar Hjalmar Wilhelmsen12000045
64Grete Abel112000103
65Martin Iversen10500042
66Aksel Akselsen9300056
67oswald magaoay8800032
68Espen Holum Rognaldsen69000126
69Silvia Cadegan67000148
70Anette Vermaase Ringstad27448

Dag 3 starter lørdag kl 12.00 med Live Stream hos Donkr.com.

Her kan man følge oppdateringer fra Main Event hos nettsiden www.gaminghill.com og www.Donkr.com

Main Event dag 2 video fra YouTube

PokerromPokerNews bonusBonuskodeMarkedsføringskodeMin innskuddRegistrering

NM 2012: Rud Iversen vant Heads-Up - 70 spillere igjen til dag 3 Main Event. 101

$600STAR600NORWEGIANPOKERNEWS$10Last ned

More Stories

Relaterte spillere

Hva synes du?