WSOP 2017 Now Live

Global Poker Index: Mercier fortsatt på toppen

  • Theodor JensenTheodor Jensen
Jason Mercier

Hver uke lanserer Global Poker Index den aller nyeste listen for dem de beste i verden. Listen er utregnet etter prestasjoner fra spillernes resultater fra seks stk, seks måneders perioder. Topp 10 er uforandret fra forrige uke og Jason Mericer beholder ledelsen. Sjekk ut hele listen hos GPI sin offisielle hjemmeside .

Topp 10 – 20. februar, 2012

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
1Jason Mercier2 993,04--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2 851,05--
3Erik Seidel2 789,21--
4Eugene Katchalov2 709,37--
5Shawn Buchanan2 672,49--
6Will "The Thrill" Failla2 426,38--
7Matt Waxman2 400,18--
8Vanessa Selbst2 371,85--
9Mike "Timex" McDonald2 337,53--
10Matt Marafioti2 288,92--

Nye spillere ved GPI listen

Seks nye spillere er inne på GPI listen denne uken, inkludert 2010 PCA Main Event vinneren Harrison Gimbel. Han avsluttet på en nioende plass ved WPT Lucky Hearts Poker Open I forrige uke.

Her er er nykommere

SpillerTotal GPI sumGPI Rangering
Jason Wheeler1 141,64250
Martin Staszko1 140,48252
Konstantin Streletskiy1 095,39279
Harrison Gimbel1 079,76293
Tamas Lendvai1072,44298
Jon Spinks1 071,62300

De seks som falt ut av listen var Amnon Filippi, Andrew Teng, Eric Haik, Grant Levy, Mads Wissing og Mike Leah.

Hvem klatrer og hvem faller denne uken?

Den spilleren som klatret høyest var Alex Venovski.

Største klatring på listen

RangeringSpillerTotalsum Endring fra forrige uke
27Christian Harder2 050,60+14
73Barry Greenstein1 641,66+27
96Alessio Isaia1 547,34+14
97Matt Stout1 545,99+27
151David "ODB" Baker1 3756,89+24
159Allen Bari1 366,13+14
173David Vamplew1 320,37+19
189Jake Bazeley1 268,38+22
196Corey Burbick1 260,47+34
237Ray Qartomy1 162,45+17
243Alex Venovski1 150,30+48

David Benyamine falt 57. plasser denne uken. To av hans plasseringer ved Full Tilt Cyprus Classic fra 2010 er overført til periode 4.

Største fall på listen

RangeringSpillerTotalsumEndring fra forrige uke
88Dan Smith1,569,72-29
131Anton Wigg1,442,48-25
156David Benyamine1,368,21-57
171Kimmo Matias Kurko1,324,32-22
190Andy Frankenberger1,267,30-38
213Tyler Cornell1,218,34-25
218Kristijonas Andrulis1,204,40-37
236Fabian Quoss1,162,72-24
274Yorane Kerignard1,101,06-24
299Xuan Liu1,071,89-32

Hva skjer videre?

LAPT Grand Final Carnival Poker Festival ble avsluttet denne uken og vil gjøre endringer ved listen. Daniel Negreanu vil klatre på listen etter sin sjette plass.

EPT København avsluttes denne helgen og vi håper at Åge Ravn klarer og komme seg inn på listen, i skrivende stund er Ravn nr. 4 med 27 spillere igjen.

More Stories

Hva synes du?