888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

Global Poker Index: Hall fortsetter klatringen på listen

  • Theodor JensenTheodor Jensen
Global Poker Index: Hall fortsetter klatringen på listen 0001

Hver uke lanserer Global Poker Index en liste over de beste 300 pokerspillere i verden, listen er regnet ut etter resultatene til spillerne ved live turneringer over 6 x seks måneders periode. En spesiell og ny utviklet formal som gir listen en bedre oversikt på hvem som har prestert best i løpet av de siste 36 månedene i hele verden.

Jason Mercier topper nok en gang listen, slik som utsiktene ser ut fremover vil nok Mercier trone denne listen en stund framover. Hele listen og forklaringer på utregningen finner man ved GPI sin hjemmeside.

Topp 10 per 9. januar, 2012

RangeringSpillerTotalsumEndring fra forrige uke
1Jason Mercier3,014.340
2Erik Seidel2,851.800
3Bertrand “ElkY” Grospellier2,829.100
4Eugene Katchalov2,749.990
5Sam Trickett2,582.470
6Shawn Buchanan2,430.85+2
7Vanessa Selbst2,412.31-1
8Matt Waxman2,395.23+1
9Will "The Thrill" Failla2,359.99-2
10Sam Stein2,248.98+3

Nykommere inn på GPI listen

Dan Shak plasserer seg høyest på listen denne uken av nykommere med sin andre plass ved PCA Super High Roller 2012.

SpillerTotal GPI sumGPI Rangering
Dan Shak1 069,61267
Paul Berende1 045,97280
Nicolas Cardyn1 043,57281
Jan Bendik1 036,43285
Nikolay Evdakov1 028,35289
Amnon Filippi1 024,99290
Ognjen Sekularac1 024,48291
Greg Brooks1 021,03293
Ville Haavisto1 019,61294
Andrew Robl1 008,74298

Ut av listen forsvant Alex Kostritsyn, Anton Ionel, Bolivar Palacios, Dana Kellstrom, Faraz Jaka, Jonathan Turner, Josh Brikis, Martin Staszko, Pius Heinz og Robert Suer.

Opp og ned på listen

2011 PCA Main Event Champion Galen Hall stod for den høysete klatringen oppover listen etter sin tredje plass i PCA Super High Roller Event 2012. Han avsluttet også på en 64. plass ved PCA Main Event 2012. Jonathan Duhamel endte på en fjerdeplass ved PCA Super High Roller 2012 og klatret til en 52. plass.

Største klatrere

RangeringSpillerTotalsumEndring fra forrige uke
44Freddy Deeb1,794.36+26
52Jonathan Duhamel1,735.55+30
57Vanessa Rousso1,702.00+30
75Andras Kovacs1,633.03+31
81Dermot Blain1,590.64+37
115Galen Hall1,409.46+63
189Jesse Alexis Cohen1,210.98+27
217Mike Binger1,158.56+27
227Brian Powell1,143.10+50
243Andrey Zaichenko1,107.91+31

Største fall nedover listen

RangeringSpillerTotalsumEndring fra forrige uke
105Ben Lamb1 466,25-60
142JP Kelly1 322,52-53
195Nick Binger1 207,02-54
204Peter Jetten1 190,70-60
235David Bach1 128,13-74
258Mike Sowers1 081,42-76
284Sebastian Ruthernberg1 037,26-77
288Erick Lindgren1 033,82-61
292John Andress1 023,22-53
297Fabrizio Gonzalez1 016,75-95

Hva skjer fremover?
PCA Main Event og PCA $25 000 High Roller blir avsluttet på mandag og begge resultatene blir tatt med i neste ukes liste. Faraz Jaka og Byron Kaverman, som begge er godt med I PCA Main Event vil garantert forbedre sine plasseringer.

En $5 000 No-Limit Hold'em 8-Max øvelse ble avsluttet ved PCA og Jonathan Duhamel vant den, også han kan regne seg en klatring oppover listen. Jason Mercier endte som nr 3 i den turneringen og vil styrke sin 1. plass ytterlig.

More Stories

Hva synes du?