888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

2011 PokerStars.net APPT Queenstown dag 3: Finalebordet er klart

  • Per-Kristian ArnesenPer-Kristian Arnesen
Marcel Schreiner

Når dag 3 ved 2011 PokerStars Asia Pacific Poker Tour Queenstown Main Event begynte på lørdag, var det tyskeren Marcel Schreiner som var chipleder. Ved slutten av dag 3, var det også Schreiner som ledet fram mot finalebordet.

Spillet startet utpå ettermiddagen på lørdag og gav spillerne en mulighet til å sjekke ut omgivelsene rundt byen. Mens spillerne koste seg i morgentimene var det alvor når første handen ved dag 3 ble delt ut. 21 spillere var videre til dag 3 ved Sky City Casino og flere gode spillere kom seg inn på pengelisten, inkludert Octavian Voegele og Andrew Hinrichsen.
Det gikk noen timer før pengeboblen sprakk og det var russiske Artur Prokhorov som ble den uheldige ”bubble boy” i turneringen. Med {a-Diamonds}{5-Clubs} mot {7-Clubs}{j-Clubs} fra Hugh Cohen røk Prokhorov ut da bordet viste opp {k-Diamonds}{7-Diamonds}{4-Hearts}{7-Spades}{5-Hearts}.

Når de gjenværende spillerne var kommet i pengene var det Jackson Zheng som kunne klare sitt andre finalebord ved APPT. Zheng ble nr åtte ved 2011 APPT Melbourne Main Event for bare noen uker siden, men endte på plassen utenfor finalebordet og etter totalt fire timer med poker var dag 3 blitt spilt ned til finalebordet.

SeteSpillerLandChipsBBsChip %
1Hugh CohenAustralia146-50029.36.2%
2Marcel SchreinerTyskland591.500118.325%
3Daniel LaidlawAustralia193.00038.68.2%
4Jonathan KaramalikisAustralia174.00034.87.4%
5Carl KnoxNew Zealand180.50036.17.6%
6Tom GriggAustralia296.00059.212.5%
7Matt YatesNew Zealand523.500104.722.1%
8John WatermanNew Zealand153.50030.66.5%
9Xiao Dong XiaNew Zealand107.50021.54.5%

Schreiner og den lokale spilleren Matt Yates er de suverene lederne før finalebordet, til sammen har de nesten halvparten av chipsene som er i spill.

Tom Grigg jakter en forbedring fra sin andre plass ved fjorårets APPT Auckland Main Event, mens Jonathan Karamalikis fortsetter sin dominering ved det australske poker sirkuset, med et finalebord her etter han vant 2010 Sydney APPT Grand Final.

Det er også verdt å vite at dersom Cohen skulle vinne denne turneringen, vil han kopiere sin bror med en seier i PokerStars.net turnering i Queenstown. Cohen sin bror Julian bant APPT Queenstown i 2010 og fikk med seg A$73.630.
De ni finalistene vil ikke bare vinne NSD$94.300 i første premie, men vedkommende vil bli den første APPT Queenstown champion.

Følg PokerNews Live Reporting Team fra kl 12:30 NZST (17:00 PDT) på søndag hvor 9 spillere blir til 1 vinner.

EPT Barcelona

Følg vårt PokerNews Live Reporting Team som er på plass i Barcelona for dag 1a av EPT Barcelona. Hvor Annette Obrestad har fått en god start på turneringen.

More Stories

Relaterte turneringer

Relaterte spillere

Hva synes du?