2011 PokerStars APPT Melbourne Dag 3: Willcocks leder finalebordet

Phillip Willcocks

Det var déjà vu ved slutten av dag 3 ved Crown Pokerrommet i Melbourne, Australia, av PokerStars.net Asia Pacific Poker Tour Melbourne Main Event. Phillip Willcocks endte igjen som chipleder.

Willcocks begynte dagen med nesten dobbelt med chips på nærmeste motstander og etter ni timer med spill, Willcock er igjen chipleder med nesten dobbelt med chips på sin nærmeste motstander. Willcock vil starte finalebordet med 2.217.000 i chips som 25 % av alle chipsene som er i spill.

Hvordan Willcock klarte å vinne alle sine chips blir dagen historie. Det kan legges til at Koray Turker gjorde en stor feil, etter at boblen sprakk hadde Willcock og Turker mesteparten av chipsene og det var ingen spillere som var i nærheten av deres turn av chips. Alt de hadde å gjøre var å unngå spill mot hverandre, ag de begge ville komme på finalebordet med masse chip.

Alt funket fram til Turker som forsøkte seg med en bløff med et ødelagt straight drag, hvor bordet viste {7-Diamonds}{3-Clubs}{5-Clubs}{3-Spades}{2-Clubs}. Turker hadde allerede fyrt av budd på flopp og turn, hvor han fortsatte å være aggressiv da han fikk sine siste 650.000 i potten som var på 400.000 på river. Willcock gjorde synet med {k-Clubs}{10-Clubs} med flush og Turker viste sine {q-Diamonds}{4-Hearts}, og forlot turneringen på den 28. plass og $8.600 i premie.

Noen av de store navnene som kom seg i pengene, men var langt unna finalebordet. Disse var PokerStars Team Online Pro Keiran Harris, Ricky Kroesen, Antonis Kambouroglou, Michael Guzzardi ogJames Obst.
Da Aharon Shabtay var ute på 10. plass etter ni timer med spill, var det applaus og handtrykk fest for de resterende ni finalister.

SeteSpillerLandChip CountBBsChip %
1Eddie MascardiAustralia335.00033.54.4%
2Van MarcusAustralia346.00034.64.5%
3William JonesAustralia730.000739.5%
4Phillip WillcocksNew Zealand2.317.000231.730.5%
5Michael FrydmanAustralia741.00074.19.6%
6Phares BouyaAustralia910.0009111.8%
7Julius ColmanAustralia513.00051.36.6%
8Leo BoxellAustralia1.170.00011715.2%
9Jackson ZhengNew Zealand640.000648.3%

Willcock er dominerende med sin chipledelse og er mann de andre må slå for å vinne turneringen. Willcock har 30 % av alle chipsene og er i god posisjon til å vinne en tittel ved APPT Melbourne Main Event Champion.
Ikke alle av de ni vil spille for tittelen og gjøre seg et navn som en av de beste spillerne i Australia, men de vil kjempe om en første premie på $330.000 og skryte rettigheter.

Vil du spille i en PokerStars sine turneringsserier som spiller verden over?

Last ned PokerStars og kvalifiser deg til EPT- European Poker Tour, APPT - Asia Pacific Poker Tour, PDA - PokerStars Caribbean Adventure eller UKIPT - UK & Ireland Poker Tour for å nevne noen. Benytt vår markedsføringskode NORWEGIANPOKERNEWS og bonuskoden STAR600 til vår 100 % opp til $600 i innskuddsbonus.

Kanskje en dag er akkurat deg vi følger med i våre live oppdatering fra en live turnering i regi av PokerStars.

Følg oss på Twitter og Facebook.

More Stories

Relaterte turneringer

Relaterte spillere

Hva synes du?