Norges Pokerforbund

Norges Pokerforbund 0001

Norges Pokerforbund arbeider meget hardt på mange områder og kjemper en stor kamp for poker i Norge. De arbeider for å få en allmenn og juridisk aksept for turneringspoker i Norge og for å øke kunnskapen om turneringspoker i Norge slik at spillet blir anerkjent som et ferdighetsspill. Forbundet jobber også for å få tillatelse av myndighetene til å arrangere diverse pokerturneringer, herunder et årlig Norgesmesterskap.

For å oppnå disse målene trenger forbundet medlemmer og alle vi som spiller poker vil vel at pokeren skal legaliseres i Norge. Så vi her hos PokerNews oppfordrer igjen alle våre lesere til å melde seg inn som medlemmer og støtte opp om det arbeidet som legges ned der. Dersom du ikke er medlem allerede, så kan du melde deg inn HER .

Denne uken gikk det ut en informasjonsmail til de som allerede er medlemmer i forbundet og vi gjengir her denne emailen for at alle skal få kjennskap til hva forbundet jobber med i nuet:

Kjære medlem

Det nye året er halvannen måned gammelt, og det ser ut til å bli det mest spennende året for poker-Norge noen gang. 2007 vil resultere i mange og store endringer, og forhåpentligvis vil de være i vår favør.

Teknologirådet

Teknologirådet har, etter sitt seminar den 12. desember, satt sammen en ekspertgruppe som skal komme med innspill til Stortinget om Online Gambling. Gruppen består av Marianne Hansen fra SIRUS, Johan Galtung fra Kluge advokatfirma, Britt Løkkheim fra DnB NOR, André Årnes fra Kripos, Hanna Nilsson fra Norges Pokerforbund og Tian Sørhaug fra Teknologirådet. Vi har hatt ett møte, og skal ha 3-4 til, og planlegger å ha en innstilling til Stortinget ferdig i mars. Etter det første møtet ser det ut til at det er to hovedvalg som skiller seg ut: Et forbud mot å spille om penger online, og en regulering av markedet, fremst i form av en konsesjonsordning. Fremtidige møter vil diskutere hvordan dette kan løses praktisk, og hva som er hensiktsmessig. Oppdateringer kommer på våre hjemmesider.

Les om teknologirådets prosjekt Online gambling her: ( http://www.teknologiradet.no/FullStory.aspx?m=215 )

Står statens monopol for fall?

Ladbrokes søkte i 2004 om å tilby spill fra Norge. De fikk avslag, og stevnet staten. Saken går i Oslo Tingrett, som bad Efta om en rådgivende uttalelse. Det var en høring i Luxemburg onsdag 31, og det forventes at de avleverer sin innstilling i slutten av mars, muligens så sent som i slutten av mai. Saken handler i hovedsak om statens monopol er lovlig. Det er store muligheter for at Ladbrokes skal vinne denne saken, på grunn av Norsk Tippings og Norsk Rikstotos enorme investeringer i markedsføring.

Bedriftserie

Norges Pokerforbund har satt i gang en pokerserie for bedrifter i Oslo. Arbeidet er satt ut til det eksterne firmaet Play2Win. Responsen har vært stor, og dersom dette blir så bra som vi forventer vil det utvides til andre deler av landet. Bedriftserien er selvfølgelig 100% lovlig. Søknadsfristen for bedrifter som ønsker å delta er torsdag 15. februar.

Generalforsamling

Det er snart et år siden sist. Vi planlegger generalforsamling i forkant av NM, og det vil komme mye mer informasjon om dette snart. Men du kan allerede sette av datoen: 29. april i Oslo-området et sted. Dersom du er interessert i å sitte i styret, ta kontakt med leder i valgkomiteen på fropsy@wsop.nu

NM

Frode Fagerli arrangerer også i år Norgesmesterskap i poker. Norges Pokerforbund har anerkjent dette arrangementet som det offisielle Norgesmesterskapet. Arrangementet går av stabelen 1-6 mai i Göteborg.

Online-NM

Vi har akkurat satt i gang arbeidet med å planlegge Online-NM. Det vil bli avholdt til høsten en gang, og vil være åpent kun for medlemmer i Norges Pokerforbund.

I tillegg til dette er vi i konstant dialog med politikere om poker og pokerspilleres kår. Det er lokalvalgkamp i år, og vi ber alle våre medlemmer om å stille spørsmål til politikeren når de driver valgkamp om poker og hva de mener om det. Vi må vise hvor mange vi er, og hvor viktig dette er for oss.

Det er viktigere en noen gang at vi får hjelp fra våre medlemmer med å verve nye. Vi trenger medlemsmassen, vi trenger pengene og vi trenger det nå. Det er så mye viktig som skjer fremover, og det vil være avgjørende for hvordan pokerspillernes fremtid ser ut. Så kom igjen! Få alle dine pokerspillende venner å melde seg inn i forbundet, så vi får størst mulig sjanse til å forandre Norge til et bedre sted å spille poker!

Mvh

Hanna Nilsson

leder NPF

http://www.pokerforbundet.no

Hva synes du?

More Stories

Other Stories